Blog > Komentarze do wpisu
Wracają trochę szybciej niż planowali

Czas zdecydowanie za szybko płynie. Wykopaliska w Tell el-Farcha zakończyły się wcześniej niż to było zaplanowane. Wkrótce ekipa ściągnie do Polski. W każdym razie opuściła już Gazalę. Jest teraz w Kairze. Powód? Prosty. Okazało się, że bilety zostały przebukowane na wcześniejsze terminy, bo zmienił się rozkład lotów.

- Dobrze się nam kopało w tym sezonie, lepiej niż w poprzednich latach - powiedział mi Piotr. - Nasi robotnicy byli bardziej chętni do pracy, bardziej zorganizowani. Widać, że po zmianach w kraju są bardziej optymistyczni.

Cała ekipa jest solidnie zmęczona. - Przede wszystkim pogoda dokuczała - mówił Piotr. - Dopiero od dwóch-trzech dni jest gorąco, a wcześniej niemożliwie wiało, było zimno i padał deszcz.

Poza tym pracowało się cieżko, bo i robotników było mniej niż zwykle, i ekipa z Polski także przecież okrojona. Z tego powodu nie został dokończony sondaż na komie wschodnim. Okazało się, że długo jeszcze trzeba by kopać, aby dojść do calca. Prace będą więc kontynuowane w przyszłym roku. A o tym, co przyniosły w tym sezonie mam nadzieję wkrótce napisać...

 

niedziela, 17 kwietnia 2011, joannagrabowska_net

Polecane wpisy